Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
Solnedgang over et hedelandskab med en lille sø. Sign. H. Smidth. Olie på lærred. 27×34.
Udstillet: Kunstforeningen København, 1918 nr. 334.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
24 bud