2448/​774

Folmer Bendtsen (f. København 1907, d. Frederikssund 1993)

Parti fra Alexandravej, Nørrebro. Sign. Folmer Bendtsen 66. Olie på lærred. 73×93.

Behov for let overfladerensning. Original stand.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

11 bud

1012544 7.000 DKK
858164 6.500 DKK
800115 6.000 DKK
858164 5.500 DKK
800115 (Autobud) 5.000 DKK
858164 5.000 DKK
800115 4.800 DKK
1159949 (Autobud) 4.600 DKK
800115 4.400 DKK
1159949 4.200 DKK
1063841 4.000 DKK