1739/560
Dansk møbeldesign
Et par lænestole betrukket i sæder, sider og ryg med grønt skind beslået med messingsøm, ben af mahogni. 1940–50erne. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|