1927/1692
To apotekerkrukker af bemalet træ, Coralia alba og Graphita pulv. 19. årh. H. 11 og 14,5. (2)
Den mindste med revne i låget. Afskalninger. Etiketter anløbne. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 4. juli 2019
Vurdering
Hammerslag