2226/855
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
Litteratur: “Tænd!”, afb. s. 270.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og smuds. Mindre skævheder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. juni 2022
Vurdering
Hammerslag
13 bud