Foto endnu ikke klar
893/​1059

Svensk design

Håndvævet vendbar “rölakan” løber af uld, polykrome striber med grå mellemrum. Usign. Udført 20. årh. sidste halvdel, Sverige. L. 685. B. 90.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 5. marts 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK