Foto endnu ikke klar
893/1059
Svensk design
Håndvævet vendbar “rölakan” løber af uld, polykrome striber med grå mellemrum. Usign. Udført 20. årh. sidste halvdel, Sverige. L. 685. B. 90.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk
Design, 5. marts 2020
Vurdering
Hammerslag