Ma Jiatong 1865-1937
To kompositioner med fugle på blomstrende grene og lotusblomster. Seglsignerede. Gouache på silke. Indrammede. (2)
Provenance: Danish private collection.
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Asiatisk, islamisk og indisk kunst, 1. december 2021