2439/1766
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Sidebord af mahogni med to underliggende hylder. Udført hos snedkermester A.J. Iversen med mærke. H. 60. L. 59. B. 40.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
920941 | ||
46909 (Autobud) | ||
920941 | ||
46909 | ||
864047 (Autobud) | ||
46909 | ||
864047 | ||
46909 (Autobud) | ||
864047 | ||
46909 | ||
864047 (Autobud) | ||
46909 | ||
864047 |