2426/2300
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang, repetition og kroneoptræk. Støvkapsel af 14 kt. guld. Ø 59 mm. Uret vejer ca. 127 g. 1910–20'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendant mangler. Glas mangler.
Samlerværdige lommeure, 26. juni 2024
Vurdering
Hammerslag
21 bud