2426/2300
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang, repetition og kroneoptræk. Støvkapsel af 14 kt. guld. Ø 59 mm. Uret vejer ca. 127 g. 1910–20'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendant mangler. Glas mangler.
Vurdering
Hammerslag
21 bud
928797 | ||
900678 | ||
928797 (Autobud) | ||
900678 | ||
928797 | ||
900678 | ||
999018 | ||
900678 | ||
999018 | ||
900678 | ||
999018 | ||
900678 | ||
999018 | ||
980692 | ||
900678 | ||
818051 | ||
999018 (Autobud) | ||
818051 | ||
999018 | ||
900678 | ||
999018 |