2436/928
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)
To vaser af stentøj, begge med indridset reliefdekor. Dekoreret med hhv. grønbrun glasur og rødbrun glasur med okkerbrune elementer. Sign. E.ST.N., 136 og 167. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark. Udført 1950–1968. H. hhv. 16,5 og 16. (2)
Vurdering
976723 | ||
929164 (Autobud) | ||
976723 | ||
929164 (Autobud) | ||
935684 | ||
929164 (Autobud) | ||
935684 | ||
929164 | ||
922832 |