2032/226
Stort engelsk bestiksæt af pletsølv til 12 personer, knive med håndtag af perlemor og hvid komposit. Mappin & Webb Princess Plate. 1920–30erne. I bestik skab med marmorplade. H. 64 cm. L. 59 cm. (155)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Med graveret monogram. Mangler en middagsgaffel. Enkelte hvide håndtag med revner. Ej nøgle. Håndtag på front beskadiget.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag