2250/505
Georg Wilhelm Pauli (f. Jönköping 1855, d. Stockholm 1935)
Hvil i parken med blomstrende buske, 1931. Sign. G. P. Olie på lærred. 38×46.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Enkelte stifthuller.
Moderne kunst og design, 13. december 2022
Vurdering
Hammerslag