903/​460

Sven Havsteen-Mikkelsen (f. Argentina 1912, d. Ærøskøbing 1999)

“Pakisen, Østgrønland”, 1989. Sign. SHM samt sign. på blændrammen med titel.. Olie på lærred. 95×197.

Udstillet: Corner, København, 1990.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

125.000–150.000 DKK

Hammerslag

130.000 DKK