2440/264
To væglamper af bemalet og delvist forgyldt træ, rigt udskåret med rocailler. Rokoko form 18./19. årh. H. 29 og 38. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering