2442/​83

Jaeger-LeCoultre

Atmos, bordur i kasse af messing og glas, timekrans med arabertal. Mærket 'ATMOS' Nummereret 400375. 20. årh. H. 22,5. L. 18. B. 13,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Brochure medfølger.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

15 bud

846261 4.200 DKK
1091494 4.000 DKK
938938 (Autobud) 3.800 DKK
1091494 3.800 DKK
938938 3.600 DKK
1091494 (Autobud) 3.400 DKK
921626 3.400 DKK
1091494 (Autobud) 3.200 DKK
921626 3.000 DKK
1091494 2.500 DKK
921626 2.400 DKK
846810 2.300 DKK
921626 2.200 DKK
1152554 2.100 DKK
846622 2.000 DKK