1635/596
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931)
Parti fra en baggård. Sign. E. M. Wegener. Olie på lærred. 48,5×40,5.
Mindre mærker og ridser.
Moderne kunst og design, 30. august 2016
Vurdering
Hammerslag
19 bud