Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Tohu Bohu”. Sign. Estève 71. Collage. Lysmål 54,5×49,5
Udstillet: “Estève”, Musée Cantini, Marseille, 1981. Proveniens: Galerie Claude Bernard, Paris.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 4. december 2018