2142/935
Christian Hvidt (f. 1946)
Bogkasse af mahogni på sokkel. Udført og mærket hos Søborg Møbler. H. inkl. sokkel 83. B. 90. D. 34.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. En hylde med stort afslag/defekt. Huller i bagbeklædning til vægmontering. Skruehul i ene side.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud