2142/​935

Christian Hvidt (f. 1946)

Bogkasse af mahogni på sokkel. Udført og mærket hos Søborg Møbler. H. inkl. sokkel 83. B. 90. D. 34.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. En hylde med stort afslag/defekt. Huller i bagbeklædning til vægmontering. Skruehul i ene side.

Moderne kunst og design, 19. oktober 2021

Vur­dering

500 DKK

Hammerslag

320 DKK

24 bud

320 DKK
(Autobud) 300 DKK
300 DKK
290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK
240 DKK
230 DKK
220 DKK
210 DKK
(Autobud) 200 DKK
200 DKK
(Autobud) 125 DKK
120 DKK
115 DKK
(Autobud) 110 DKK
110 DKK
(Autobud) 105 DKK
100 DKK
60 DKK
55 DKK
50 DKK