2016/120
Tre ovale spiritustønder af fajance, dekorerede i transferprint, farver og guld med dyremotiver. 20. årh. H. 39. (3)
Gin-tønde med kanthak og hårrevne. En med krakeleringer og misfarvninger. Slitage på guld. Mangler prop.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag