2417/​128

Par franske Directoire armstole af mahogni, rigt udskåret med svaner og bladværk, sæder betrukket med hestehårsbetræk. 19. årh. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet betræk.

Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag