2022/​94

Rosa Bonheur, efter

“La fenaison en Auvergne”. Høst i Auvergne. Sign. Après Rosa Bonheur. Olie på lærred. 65×35.

Originalværket hænger i Château de Fontainebleau.

Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

8.000 kr.

Hammerslag