2022/842
Nils Kähler (f. 1906, d. 1979)
Krukke af stentøj dekoreret med grå, grøn og brunlig glasur. Sign. Nils. Udført og mærket hos Kähler. H. 28,5.
Nogle overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag