1831/741
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Rektangulært fad af massivt stavlimet wengé. Stemplet JHQ. Udført og stemplet hos Dansk Designs Denmark. H. 5,5. B. 25. L. 65.
Enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
10 bud