2435/206
To Margretebægre af delvis forgyldt sterlingsølv. Svend Toxværd. Vægt 336 g. H. 6,5–9 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Den ene med bule på basen.
Vurdering
179980 |