2110/33
Stok af træ med greb af 14 kt. guld med blomster og bladværk. 20. årh.s første halvdel. L. 87 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag