Anette Harboe Flensburg (f. Kolding 1961)
“So Where Are You Now Gallery IV”, 2007. Sign. på bagsiden Anette Harboe-Flensburg. Olie på lærred. 80×130. Uindrammet.
Litteratur: Anna Krogh (ed.): “Longing to be in the same world - Anette Harboe-Flensburg & Bjørn Poulsen”, Kunsthallen Brandts, Odense 2008, geng. i kat. helsides i farver s. 22. Proveniens: Galleri Christina Wilson, København.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018