1835/669
Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)
“Vandrefalk jager ænder”. Sign. monogram 48. Olie på lærred. 91×112.
Minimale krakeleringer.
Moderne kunst og design, 28. august 2018
Vurdering
Hammerslag
10 bud