2119/130
Hugo V. Pedersen (f. København 1870, d. Holte 1959)
“Bhulla (Himmalaya)”. Portræt af mand. Sign. Hugo V. P. Olie på lærred. 38×24,5.
Krakeleringer. Afskalning i øverste højre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud