2447/270
Kar/fodstykke af profileret fedtsten, skåret med pilastre i hvert hjørne, antagelig Sydeuropa 17/18. årh. H. 9,5 cm B/D. 15 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag langs nedre rand, særligt på et hjørne. Glasindsats itu.
Vurdering