1949/8571
Carl Gustav Savary (, Skt. Petersborg)
Russisk flødekande af sølv, indvendig forgyldt. Carl Gustav Savary, guardein Mikhail Mikhailovich Karpinski 1834, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. Vægt 315 gr. H. 15.
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag
24 bud