1949/​8571

Carl Gustav Savary (, Skt. Petersborg)

Russisk flødekande af sølv, indvendig forgyldt. Carl Gustav Savary, guardein Mikhail Mikhailovich Karpinski 1834, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. Vægt 315 gr. H. 15.

Minimal aldersslitage.

Russisk tema, 5. december 2019

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

2.200 kr.

24 bud

2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
2.000 kr.
1.950 kr.
1.900 kr.
1.850 kr.
1.800 kr.
1.750 kr.
(Autobud) 1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.
1.450 kr.
1.400 kr.
1.350 kr.
1.300 kr.
1.250 kr.
1.200 kr.
1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.