903/​600

Richard Winther (f. Maribo 1926, d. Vindeby 2007)

Uden titel (Maske), April-Maj-September 1994. Usign.; dateret på bagsiden. Mixed media. 48×33×12.

Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren af nuværende ejer.

Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

13.000 DKK