903/600
Richard Winther (f. Maribo 1926, d. Vindeby 2007)
Uden titel (Maske), April-Maj-September 1994. Usign.; dateret på bagsiden. Mixed media. 48×33×12.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren af nuværende ejer.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021
Vurdering
Hammerslag