2148/753
Karl Gustav Hansen (f. Odense 1925, d. 2017, København,1947-)
Liggende kvinde. Sign. monogram, 89. Olie på lærred monteret på masonit. 65×90,5.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag