1324/​1253

Perlehalskæde af forgyldt sterling sølv prydet med barokke ferskvands kulturperler samt facetslebne peridoter, topas, rubiner, ametyster og bjergkrystal. L. ca. 100 cm.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 12. juni 2013

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
2.800 DKK