1324/1253
Perlehalskæde af forgyldt sterling sølv prydet med barokke ferskvands kulturperler samt facetslebne peridoter, topas, rubiner, ametyster og bjergkrystal. L. ca. 100 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 12. juni 2013
Vurdering
Hammerslag