2413/​794

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Sæt på fire skifterammer af teak. Udført og delvis mærket hos Rud. Rasmussen snedkerier. H. 50,5. B. 76. (4)

Brugs- og alderspatina, herunder ridser, hak og mærker. Teak falmet samt med enkelte afslag. Flere samlinger med mellemrum og tørrevner. En ramme mangler bagside og glas.

Moderne kunst og design, 26. marts 2024

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag