2426/684
Harald Leth (f. København 1899, d. Ålsgårde 1986)
“Fjorden ved Lemvig”, 1973. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 31×46.
Udstillet: Martsudstillingen, Den Frie Udstillingsbygning, København 1977, kat. nr. 185.
Minimale afskalninger.
Vurdering
Hammerslag
2384 | ||
843155 | ||
2384 | ||
978772 | ||
857903 | ||
978772 | ||
44555 | ||
843155 |