2048/100
Engelsk maler, 19. årh.
Genrescene med kroens unge servitrice. Sign. Roussel 94. Olie på lærred. 45×55.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag