2436/​224

Rigmor Mydtskov (f. København 1925, d. sst. 2009)

Dobbeltsigneret s/h sølv-gelatine præsentationsfotografi af dronning Margrethe II (f. 1940) og prins Henrik (1934–2018). Signeret 'Margrethe R' og 'Henrik'. Af dronningen desuden dateret (og korrigeret) 'Nov[ember] 1976'. I tilhørende ramme beklædt med kongeblåt skind, øverst præget med dronningens kronede monogram i guld. I nederste venstre hjørne signeret 'Mydskov' for Rigmor Mydtskov. Optagelse fra Fredensborg Slot. Fotomål 19,5×14,8. Rammemål 32×24,5.

Signaturer svagt falmede. Skindramme med enkelte små skader. Intet yderligere at bemærke.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

14 bud

911897 4.200 DKK
1040075 (Autobud) 4.000 DKK
911897 4.000 DKK
1040075 (Autobud) 3.800 DKK
911897 3.600 DKK
1040075 (Autobud) 3.200 DKK
911897 3.000 DKK
1040075 2.600 DKK
911897 (Autobud) 2.500 DKK
1040075 2.400 DKK
911897 (Autobud) 2.300 DKK
1040075 2.200 DKK
911897 2.100 DKK
888850 2.000 DKK

Levering i USA fra 450 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK