2204/46
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
“Gammel have, Sønderho, Fanø”. Sign. Johan Rohde, 1912. Olie på lærred. 47×54,5.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
15 bud