2440/750
Mogens Hertz (f. København 1909, d. Gudhjem 1999)
Nogen model. Sign. Mogens Hertz. Olie på lærred. 121×74.
Den portrætterede forestiller Cecilia Hamsun datter til Knut Hamsun.
Behov for rensning. Krakeleringer. Delvist løst lærred. Lærred bør strammes op. Afskalninger.
Vurdering
986813 |