12114/​61

Afrikansk hjelmmaske af delvist bemalet og udskåret træ. Baule stil. 20. årh. Ca. 55×23×14.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK