12114/61
Afrikansk hjelmmaske af delvist bemalet og udskåret træ. Baule stil. 20. årh. Ca. 55×23×14.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag