1502/696
Barbro Åberg (f. Umeå, Sverige 1958, bosat i Danmark s. 1986)
Objekt. Sign. Å samt dateret. Skulptur af lertøj, dekoreret med blåt glasur. H. 12 B. 22. D. 15.
Moderne kunst og design, 6. januar 2015
Vurdering
Hammerslag