Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
Havnen ved Knippelsbro, aften. Sign. Chr. Mølsted. Olie på lærred. 75×120.
Udstillet: Foreningen for National Kunst (mærkat herfra på ramme).
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier & bøger, 19. september 2017