2102/818
Charles Schneider (f. 1881, d. 1953)
Art Nouveau bordlampe af flerfarvet glas og metal. Utydeligt sign. Schneider, France. H. 13,5.
Brugsslitage. Overfladeridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 12. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud