12115/200
Indisk patchwork i “forgyldt” og “forsølvet” tråd, prydet med små glasflusser. 20. årh. 102×154.
Alders- og brugsrelaterede spor.
Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021
Vurdering
Hammerslag